موضوعات
Category
دوستان
Ferends
برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts

دولتخواه: تکلیف فدراسیون کشتی مشخص نشود ضربه‌های سنگین‌تری در انتظار ایران خواهد بود


علی دولتخواه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد اتفاقاتی که برای کشتی ایران در جام بین‌المللی ساساری ایتالیا رخ داد، اظهار داشت: من در جریان کار خانم ادیت در این جام نیستم اما او را خوب می‌شناسم. نمی‌دانم در ایتالیا دقیقا چه چیزی اتفاق افتاده اما اینکه کشتی‌گیر ایران به خاطر عدم استفاده از گرمکن روی سکو، دیسکالیفه شده، قانونی است که به فدراسیون‌ها ابلاغ شده اما اینکه چنین قانونی را تا چه حد در تورنمنت‌های بین‌المللی جدی می‌گیرند، چیزی است که باید روی آن تامل کرد.

این داور بین‌المللی کشتی ارمنستان ادامه داد: می‌شد این موضوع را مدیریت کرد، شاید استفاده از این گرمکن در مسابقات جهانی و قاره‌ای تخلفی غیرقابل بخشش باشد ولی در تورنمنت‌ها معمولا میزبان رعایت حال میهمانان را می‌کند و تا جایی که امکان دارد با آنها برخورد جدی‌ نمی‌شود. البته در مقررات آمده که اگر پوشش مورد نظر اتحادیه جهانی روی سکو رعایت نشد،‌ کشتی‌گیر دیسکالیفه خواهد شد و جریمه‌اش همین است.

دولتخواه با اشاره به اتفاقات مشابهی که در دیگر تورنمنت‌ها رخ داده و برخورد حذفی با فرد متخلف نشده، گفت: در جام بین‌المللی تختی که هر سال برگزار می‌شود، ایران هوای میهمانانش را دارد و معمولا آنها را اذیت نمی‌کند. در برخی کشورها میهمان‌نوازی خیلی مشهود است.

این عضو ایرانی فدراسیون کشتی ارمنستان با تاکید بر اینکه وضعیت موجود بر فدراسیون ایران بر اتفاقاتی که علیه ایران صورت می‌گیرد می‌تواند موثر باشد، خاطرنشان کرد: این نظر شخصی من است که فکر می‌کنم بلاتکلیفی فدراسیون چه بسا ضربه‌های سنگین‌تری را به کشتی ایران وارد کند. اگر تکلیف فدراسیون مشخص باشد اتفاقاتی که در جام ساساری رخ داد، کمتر اتفاق خواهد افتاد. متاسفانه تیم ایران مظلوم است. ارمنستان هم خیلی وضعیت خوبی ندارد اما اینقدر از مسائل مختلف در کشتی دنیا ضربه نمی‌خورد. خیلی از تیم‌ها هستند که به مراتب تخلفاتی خیلی بالاتر از اتفاقی که درجام ساساری شاهدش بودیم را مرتکب می‌شوند اما هیچ‌گاه با آنها برخورد نمی‌شود چون صاحب کرسی جهانی هستند.

دولتخواه افزود: در همین لیگ جهانی کشتی فرنگی کشتی‌گیر ترکیه مستقیم از روی تشک به رختکن رفت و بعد از 20 دقیقه برگشت و باز به کشتی ادامه داد، در حالی که در قوانین آمده که باید دیسکالیفه شود. همین اتفاق برای کشتی‌گیران ارمنستانی و گرجستانی نیز دو سال پیش در جریان مسابقات جایزه بزرگ گرجستان رخ داد که کشتی‌گیر المپیکی ارمنستان نه به قصد دعوا، به سمت میز آمد اما او را بازنده اعلام کردند.

 

انتهای پیام/

قالب وردپرس

 ارسال در حدود 2 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »