موضوعات
Category
دوستان
Ferends
برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب 7 طلا قهرمان آسیا شد


به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 15 و 16 تیر ماه در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط علی عرب در وزن 45 کیلوگرم، رحمان عموزاد خلیلی در وزن 48 کیلوگرم، علی قلی‌زادگان در وزن 51 کیلوگرم، امیرحسین متقی در وزن 60 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن 80 کیلوگرم، سهیل یوسفی در وزن 92 کیلوگرم و سالار حبیبی در وزن 110 کیلوگرم به مدال طلا، در وزن 60 کیلوگرم توسط عرفان الهی به مدال نقره و در وزن 55 کیلوگرم توسط مهدی ویسی به مدال برنز دست یافت و با کسب 212 امتیاز با اقتدار قهرمان قاره کهن شد. پس از تیم ایران تیم‌های هند و قزاقستان به ترتیب با 157 و 145 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم علی عرب پس از استراحت در دور اول، در دور دوم الاومیری از عربستان را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله انکری از هند را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. عرب در دیدار فینال یعقوب‌اف از کشور ازبکستان را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

براساس این گزارش، در وزن 48 کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم اودیت از هند را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 5 بر صفر مقابل کاداموف از ازبکستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. عموزاد در دیدار نهایی مقابل بازاربایف از کشور قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر و در کمتر از یک دقیقه پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

همچنین در وزن 51 کیلوگرم علی قلی‌زادگان در دور نخست خدایبرگان از ازبکستان را با نتیجه 14 بر 2 شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر کومیا از ژاپن را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 4 بر صفر از سد سونیل از کشور هند گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی اولان اولو از کشور قرقیزستان را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 55 کیلوگرم نیز مهدی ویسی در دیدار نخست با نتیجه 11 بر صفر مغلوب رحیم‌اف از ازبکستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 4 یومیکا از ژاپن را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

عرفان الهی هم در وزن 60 کیلوگرم در دور اول اوتاخانوف از ازبکستان را با نتیجه 3 بر یک از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل هات از کره جنوبی با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و در مرحله نیمه نهایی نیز تولیجنوف از قزاقستان را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. الهی در این دیدار مقابل تاکاهاشی از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره رسید.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین متقی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر ناگایشی از ژاپن را شکست داد. وی در دور دوم با حساب 7 بر 2 گوسوامی از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز مقابل کولداشیف از ازبکستان در حالی که داوری این مسابقه نیز با مشکلاتی همراه بود با نتیجه 4 بر یک پیروزی شد و به دیدار فینال راه یافت. متقی در دیدار فینال احمداف کشتی‌گیر روسی الاصل از تاجیکستان را با نتیجه 6 بر یک مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 71 کیلوگرم امیرمهدی حسینی در دور نخست برابر امگالانباتا از مغولستان 11 بر 5 شکست خورد و با توجه به شکست حریف مغول برابر کشتی‌گیر ترکمنستان از دور مسابقات کنار رفت.

امروز همچنین در وزن 80 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ژو از چین را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر 4 شکراف از تاجیکستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فیروزپور در این دیدار نیز با نتیجه 10 بر صفر و ضربه فنی شیمیزو از ژاپن را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی آمانگالی از قزاقستان را با نتیجه 7 بر 3 مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

سهیل یوسفی نیز در وزن 92 کیلوگرم در مبارزه نخست یونگ از کره جنوبی را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد. وی در دور دوم تاژی از قزاقستان را با نتیجه 8 بر 2 و ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله مقابل کشتی‌گیری از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه 7 بر صفر و ضربه فنی کشتی‌گیری از کشور هند را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 110 کیلوگرم سالار حبیبی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر انرود از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی رفت. حبیبی در این مرحله مقابل ماخمدعلیف از تاجیکستان در کمتر از 30 ثانیه به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال نیز مقابل ایگناروف از قزاقستان با نتیجه 9 بر 2 به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

 

انتهای پیام/

قالب وردپرس

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »